description

Shelly integracija

Ažurirano 7/25/2023, 3:01:22 PM

Uvod:

Shelly uređaji nude mogućnost automatizacije kuće i daljinski pristup na raznim oblastima. Ovi uređaji su posebno dizajnirani za kućnu automatizaciju i omogućavaju laku integraciju različitih uređaja i sistema.

 

Posebno Shelly pametne utičnice: Ovi uređaji omogućavaju pametnu kontrolu konvencionalnih utičnica. Samo uključite uređaj u utičnicu i moći ćete daljinski da kontrolišete povezane uređaje kao što su svetla, uređaji itd.

 

Rad uređaja:

Uključite uređaj u utičnicu, koja će tada crvenim svetlom pokazati da ima napajanje. Plavo svetlo će se upaliti kada se povežete na mrežu. Da biste to uradili, povežite se na WiFi koji se hostuje sa uređaja preko vašeg mobilnog telefona, a zatim unesite pristupne podatke željene mreže. Nakon toga, plavi LED će treptati na uređaju, time pokazujući da je povezan na datu mrežu.

 

Konfiguracija:

Nakon povezivanja, unošenjem IP adrese uređaja u pretraživač, dobićete sledeću stranicu:

 1

Ovde možemo videti trenutnu snagu, biće 0V kada se ne koristi, ali ako je bilo koji potrošač priključen na njega, ova vrednost će se promeniti.

 2 

 

 Integracioni koraci:

Na Config sajtu kod INTEGRATIONS menija ćete naći podmeni SHELLY, klikom na njega će se pojaviti površina za integraciju Shelly uređaja.

 3

ADDRESS – IP adresa uređaja

USERNAME – Korisničko ime, može se ostaviti prazno

PASSWORD – Lozinka koja je povezana sa korsničkim imenom, može se ostaviti prazno

REFRESH RATE* - Period ažuriranja

 

Period ažuriranja znači koliko često treba ažurirati podatke primljene sa uređaja. Ova vrednost je u osnovi 60 sekundi, ali može biti i do 1 sekunde. Na višoj vrednosti smanjuje se količina nepotrebnih poruka, ali ako neko želi tačnije podatke ili želi da vidi njihovu potrošnju sa češćim ažuriranjima, može to smanjiti i na 1 sekund.

 

Posle toga, unošenjem IP adrese Shelly uređaja na odgovarajuće mesto (ostala polja mogu ostati prazna), veza će se uspostaviti, a biće vidljiva i na DEVICES listi.

 4

Nakon otvaranja DETAILS za svaki port, pojaviće se sledeći interfejs:

 56

Pritiskom na dugme RelayOn na Relays listi, možete testirati da li je željeni uređaj zaista povezan, nakon što se relej u njemu klikne na promenu statusa.

 

Funkcije:

Timer – AUTO OFF: može da se podesi određeno vreme, posle koje će se uređaj automatski isključiti

Timer – AUTO ON: može da se podesi određeno vreme, posle koje će se uređaj automatski uključiti

Kod oba podešavanja dato vreme treba da unesemo u sekundima.

 7

Korisna je funkcija da možete odrediti nedeljnim tajmerom, kada uređaj treba da bude uključen ili isključen.

 8

Nakon pritiska na dugme ADD, pojavljuje se interfejs specijalizacije, koji možemo podeliti na pojedinačne dane i odrediti koju komandu uređaj treba da izvrši u kom trenutku (uključenje i isključenje).

 9

Save – Sačuva promene i od tog trenutka radi po datim podešavanjima

Cancel – Poništi promene i nova podešavanja

Ostale funkcije – na primer, povezivanje na odgovarajuću mrežu i srodna podešavanja - prikazani su na ovoj stranici, a detaljniji opis se može naći na stranici proizvođača.

 

Web interface guides (shelly.cloud)